Murata Electronics North America GRM188D71A225KE34D
GRM188D71A225KE34D picture photo
Mfg. Part Number
GRM188D71A225KE34D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2.2UF 10V X7T 0603
Datasheet Download
GRM188D71A225KE34D.pdf
Availability of GRM188D71A225KE34D
QUANTITY
GRM188D71A225KE34D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM188D71A225KE34D
Internal Part NumberEIS-GRM188D71A225KE34D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7T
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM188D71A225KE34D
Related LinksGRM188D71, GRM188D71A225KE34D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM188D71A225KE34D Details Description
Related parts for GRM188D71A225KE34D
CAP FILM 0.27UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC FPGA 633 I/O 900FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 3.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 920MA 348 MOHM datasheet.pdf
DIN-POWER F032FS-3 0C1-2 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 50A 240VAC datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf