Murata Electronics North America GRM188E41H103MA01D
GRM188E41H103MA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM188E41H103MA01D
Brief Description
CAP CER 10000PF 50V Z5U 0603
Datasheet Download
GRM188E41H103MA01D.pdf
Availability of GRM188E41H103MA01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM188E41H103MA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM188E41H103MA01D
Internal Part NumberEIS-GRM188E41H103MA01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature10°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM188E41H103MA01D
Related LinksGRM188E41, GRM188E41H103MA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM188E41H103MA01D Details Description
Related parts for GRM188E41H103MA01D
CAP ALUM 15000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 12NH 320MA 450 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 10P10C SHIELDED datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CABLE USB A MALE-A FEMALE 5M BLK datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 5W D5B datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf