Murata Electronics North America GRM188F51A684ZA01D
GRM188F51A684ZA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM188F51A684ZA01D
Brief Description
CAP CER 0.68UF 10V Y5V 0603
Datasheet Download
GRM188F51A684ZA01D.pdf
Availability of GRM188F51A684ZA01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM188F51A684ZA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM188F51A684ZA01D
Internal Part NumberEIS-GRM188F51A684ZA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance0.68µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM188F51A684ZA01D
Related LinksGRM188F51, GRM188F51A684ZA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM188F51A684ZA01D Details Description
Related parts for GRM188F51A684ZA01D
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16SO datasheet.pdf
TAPE CLEAR W/SYMBOLS 1" X 72YDS datasheet.pdf
RES SMD 20.5K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS VERT GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 5MM BLUE datasheet.pdf
FUSE FAST 1KVDC PCB MNT SOLAR 6A datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 900MA 60 MOHM SMD datasheet.pdf