Murata Electronics North America GRM188F51H103ZA01D
GRM188F51H103ZA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM188F51H103ZA01D
Brief Description
CAP CER 10000PF 50V Y5V 0603
Datasheet Download
GRM188F51H103ZA01D.pdf
Availability of GRM188F51H103ZA01D
QUANTITY
GRM188F51H103ZA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM188F51H103ZA01D
Internal Part NumberEIS-GRM188F51H103ZA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesGRM
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance10000pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM188F51H103ZA01D
Related LinksGRM188F51, GRM188F51H103ZA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM188F51H103ZA01D Details Description
Related parts for GRM188F51H103ZA01D
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 110V datasheet.pdf
IC LATCH OCTAL HS 3STATE 20SOP datasheet.pdf
DEKAFIX GW 5 MARKED 199 50/CD datasheet.pdf
CONN MALE RCPT 3POS REAR MT datasheet.pdf
CONN POST POLARIZING ARINC 600 datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 1.5KV X7R 2225 datasheet.pdf
LED PNL MT 1" 12V WT DOME YEL datasheet.pdf
SNSW 5A PCB-BTM-ASYM NONE datasheet.pdf
TERMINATION BLADE - 2 CKT datasheet.pdf
FUSE PTC RESETTABLE 11A datasheet.pdf
DC/DC CONV 3W DIP24 DUAL OUT datasheet.pdf