Murata Electronics North America GRM188F51H473ZA01J
GRM188F51H473ZA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM188F51H473ZA01J
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 0.047UF 50V Y5V 0603
Datasheet Download
GRM188F51H473ZA01J.pdf
Availability of GRM188F51H473ZA01J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM188F51H473ZA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM188F51H473ZA01J
Internal Part NumberEIS-GRM188F51H473ZA01J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM188F51H473ZA01J today.
SeriesGRM188F51H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM188F51H473ZA01J
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM188F51, GRM188F51H473ZA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM188F51H473ZA01J Details Description
Related parts for GRM188F51H473ZA01J
IDC CABLE - MSC10K/MC10F/MCS10K datasheet.pdf
CONN HEADER 9POS .100 SGL datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC EEPROM 128KBIT 1MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 12MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
RES 21K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf