Murata Electronics North America GRM188R61A106KAALD
GRM188R61A106KAALD picture photo
Mfg. Part Number
GRM188R61A106KAALD
Brief Description
CAP CER 10UF 10V X5R 0603
Datasheet Download
GRM188R61A106KAALD.pdf
Availability of GRM188R61A106KAALD
QUANTITY
GRM188R61A106KAALD Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM188R61A106KAALD
Internal Part NumberEIS-GRM188R61A106KAALD
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM188R61A106KAALD
Related LinksGRM188R61, GRM188R61A106KAALD Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM188R61A106KAALD Details Description
Related parts for GRM188R61A106KAALD
OPTOISO .5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CONN MALE M12 8POS STR 3M CABLE datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP FOR/REV datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
POE+ POWER ADAPTER (FOR POE+ GIG datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
OSC XO 33.3MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
PDL 2P CAP 3.96 F/H(GWT) BLU datasheet.pdf