Murata Electronics North America GRM188R61A124KA01D
GRM188R61A124KA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM188R61A124KA01D
Brief Description
CAP CER 0.12UF 10V X5R 0603
Datasheet Download
GRM188R61A124KA01D.pdf
Availability of GRM188R61A124KA01D
QUANTITY
GRM188R61A124KA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM188R61A124KA01D
Internal Part NumberEIS-GRM188R61A124KA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh-Cap Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductGA3 Safety Recognized Caps and Hi-Cap MLCC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.12µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM188R61A124KA01D
Related LinksGRM188R61, GRM188R61A124KA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM188R61A124KA01D Details Description
Related parts for GRM188R61A124KA01D
RES SMD 93.1 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENS PROX M18 7MM SHIELD datasheet.pdf
IC MON SUPP QD W/RST&SEL 16-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 24.3K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONNECTOR datasheet.pdf
CABLE R/A MALE-FEMALE 5POS 12' datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 58MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 300MHZ 6-CLCC datasheet.pdf