Murata Electronics North America GRM188R61A225ME34D
GRM188R61A225ME34D picture photo
Mfg. Part Number
GRM188R61A225ME34D
Brief Description
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0603
Datasheet Download
GRM188R61A225ME34D.pdf
Availability of GRM188R61A225ME34D
QUANTITY
GRM188R61A225ME34D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM188R61A225ME34D
Internal Part NumberEIS-GRM188R61A225ME34D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh-Cap Multilayer Ceramic Capacitors
Featured ProductGA3 Safety Recognized Caps and Hi-Cap MLCC
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM188R61A225ME34D
Related LinksGRM188R61, GRM188R61A225ME34D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM188R61A225ME34D Details Description
Related parts for GRM188R61A225ME34D
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 10-DFN datasheet.pdf
IC CHRGR BATT HE 14-DFN datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 600A CHASSIS datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
WRMNT PLUG CONN 36 CONT CLOSED E datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
TOOL REMOVAL TIP 20 GA datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf