Murata Electronics North America GRM188R61E105KE12D
GRM188R61E105KE12D picture photo
Mfg. Part Number
GRM188R61E105KE12D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM188R61E105KE12D.pdf
Availability of GRM188R61E105KE12D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM188R61E105KE12D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM188R61E105KE12D
Internal Part NumberEIS-GRM188R61E105KE12D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM188R61E105KE12D today.
SeriesGRM188R61E
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM188R61E105KE12D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM188R61, GRM188R61E105KE12D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM188R61E105KE12D Details Description
Related parts for GRM188R61E105KE12D
CAP CER 4.7UF 6.3V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 66POS SKT datasheet.pdf
CABLE MARKER CLI M 2-4 GE/SW datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 28QFN datasheet.pdf
RES SMD 0.18 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf