Murata Electronics North America GRM188R71E105KA12J
GRM188R71E105KA12J picture photo
Mfg. Part Number
GRM188R71E105KA12J
Brief Description
CAP CER 1UF 25V X7R 0603
Datasheet Download
GRM188R71E105KA12J.pdf
Availability of GRM188R71E105KA12J
QUANTITY
GRM188R71E105KA12J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM188R71E105KA12J
Internal Part NumberEIS-GRM188R71E105KA12J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM188R71E105KA12J
Related LinksGRM188R71, GRM188R71E105KA12J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM188R71E105KA12J Details Description
Related parts for GRM188R71E105KA12J
IC I.CODE UID FCP datasheet.pdf
VARISTOR 324V 4.5KA ENCASED datasheet.pdf
HEATSINK TO-220 LOCKING TAB CLIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 90.9 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED PMI SNAP-IN RED/GRN PVC FREE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 100MA 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.1A TO252-3 datasheet.pdf