Murata Electronics North America GRM188R71E223JA01J
GRM188R71E223JA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM188R71E223JA01J
Brief Description
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0603
Datasheet Download
GRM188R71E223JA01J.pdf
Availability of GRM188R71E223JA01J
QUANTITY
GRM188R71E223JA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM188R71E223JA01J
Internal Part NumberEIS-GRM188R71E223JA01J
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM188R71E223JA01J
Related LinksGRM188R71, GRM188R71E223JA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM188R71E223JA01J Details Description
Related parts for GRM188R71E223JA01J
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 112BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC MATRIX AUDIO SRS EFF 28-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 26.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 5.49 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 6.81 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf