Murata Electronics North America GRM188R71H471KA01D
GRM188R71H471KA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM188R71H471KA01D
Brief Description
CAP CER 470PF 50V X7R 0603
Datasheet Download
GRM188R71H471KA01D.pdf
Availability of GRM188R71H471KA01D
QUANTITY
GRM188R71H471KA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM188R71H471KA01D
Internal Part NumberEIS-GRM188R71H471KA01D
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM188R71H471KA01D
Related LinksGRM188R71, GRM188R71H471KA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM188R71H471KA01D Details Description
Related parts for GRM188R71H471KA01D
IC OPAMP GP 70MHZ RRO 14SO datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ RRO 10VSSOP datasheet.pdf
RES MO 2W 590 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 600V 4A DPAK datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY datasheet.pdf
DEVICE MARKER SM-H 27/27 HOLDER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS T/H R/A datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T766 datasheet.pdf
381 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 80A D-61-8 datasheet.pdf