Murata Electronics North America GRM188R72A223KAC4J
GRM188R72A223KAC4J picture photo
Mfg. Part Number
GRM188R72A223KAC4J
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0603
Datasheet Download
GRM188R72A223KAC4J.pdf
Availability of GRM188R72A223KAC4J
QUANTITY
GRM188R72A223KAC4J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM188R72A223KAC4J
Internal Part NumberEIS-GRM188R72A223KAC4J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM188R72A223KAC4J
Related LinksGRM188R72, GRM188R72A223KAC4J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM188R72A223KAC4J Details Description
Related parts for GRM188R72A223KAC4J
IDC CABLE - MSR14K/MC14F/MSR14K datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB OTP 80TQFP datasheet.pdf
RES SMD 300K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 12.4 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
PATCHBAY MICRO VIDEO 96 JACKS datasheet.pdf
SIGN ELECTRL WARN 14"X10" BLK/YL datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 560MA 172 MOHM datasheet.pdf