Murata Electronics North America GRM188R91H333KA01D
GRM188R91H333KA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM188R91H333KA01D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 0.033UF 50V 10% X8R 0603
Datasheet Download
GRM188R91H333KA01D.pdf
Availability of GRM188R91H333KA01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM188R91H333KA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM188R91H333KA01D
Internal Part NumberEIS-GRM188R91H333KA01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM188R91H333KA01D today.
SeriesGRM188R91H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM188R91H333KA01D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM188R91, GRM188R91H333KA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM188R91H333KA01D Details Description
Related parts for GRM188R91H333KA01D
IC DRIVER MOSFET 3A DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS R/A LONG LATCH datasheet.pdf
SWITCH SEL MOM ILLUM 2X40 ANG datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 226 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 4 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 10.4K OHM 0.15W 1206 datasheet.pdf
CABLE DUCT ANGLE datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 6A 65 MOHM SMD datasheet.pdf