Murata Electronics North America GRM2165C1H122FA01D
GRM2165C1H122FA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2165C1H122FA01D
Brief Description
CAP CER 1200PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
GRM2165C1H122FA01D.pdf
Availability of GRM2165C1H122FA01D
QUANTITY
GRM2165C1H122FA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2165C1H122FA01D
Internal Part NumberEIS-GRM2165C1H122FA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2165C1H122FA01D
Related LinksGRM2165C1, GRM2165C1H122FA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2165C1H122FA01D Details Description
Related parts for GRM2165C1H122FA01D
FAN AXIAL 119X32MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220 datasheet.pdf
CAP CER 100UF 6.3V X5R 1210 datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 4CH DARLNG 16-DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 6SKT STR PCB datasheet.pdf
16 SIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 3A 80VDC LEVER datasheet.pdf
RJI 1X IP20 ANG 180 22/7PCRAN datasheet.pdf
FIXED IND 2.6NH 1.95A 35 MOHM datasheet.pdf
EEPROM SLC 1GB NAND 24NM 48TSOP datasheet.pdf
CAP FILM 560NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf