Murata Electronics North America GRM2165C1H181JA01D
GRM2165C1H181JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2165C1H181JA01D
Brief Description
CAP CER 180PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
GRM2165C1H181JA01D.pdf
Availability of GRM2165C1H181JA01D
QUANTITY
GRM2165C1H181JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2165C1H181JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM2165C1H181JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2165C1H181JA01D
Related LinksGRM2165C1, GRM2165C1H181JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2165C1H181JA01D Details Description
Related parts for GRM2165C1H181JA01D
IC QUAD FET BUS SW 14-SSOP datasheet.pdf
TAG MARKING TERM BLOCK 151-200 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 12POS 2MM SMD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A SHIELDED datasheet.pdf
WIREWAY COVER PLATE 6X6" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf