Murata Electronics North America GRM2165C1H182JA01J
GRM2165C1H182JA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM2165C1H182JA01J
Brief Description
CAP CER 1800PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
GRM2165C1H182JA01J.pdf
Availability of GRM2165C1H182JA01J
QUANTITY
GRM2165C1H182JA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2165C1H182JA01J
Internal Part NumberEIS-GRM2165C1H182JA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2165C1H182JA01J
Related LinksGRM2165C1, GRM2165C1H182JA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2165C1H182JA01J Details Description
Related parts for GRM2165C1H182JA01J
CONN SPLICE BUTT 12-14 AWG SOLIS datasheet.pdf
LABEL S LAM DM PPR WHT .65X0.20" datasheet.pdf
BERGSTIK II SR RIGHT ANGLE datasheet.pdf
SCREWDRIVER TORXPLUS IP15 6.69" datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
RES 18.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
.8 EDGE CARD CONN SMT L/F 60CKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CABLE 15COND 16AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CONN SOCKET 24POS 2MM datasheet.pdf