Murata Electronics North America GRM2165C1H200JZ01J
GRM2165C1H200JZ01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM2165C1H200JZ01J
Brief Description
CAP CER 20PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
GRM2165C1H200JZ01J.pdf
Availability of GRM2165C1H200JZ01J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM2165C1H200JZ01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2165C1H200JZ01J
Internal Part NumberEIS-GRM2165C1H200JZ01J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2165C1H200JZ01J
Related LinksGRM2165C1, GRM2165C1H200JZ01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2165C1H200JZ01J Details Description
Related parts for GRM2165C1H200JZ01J
JUMPER-H2728TR/C2065B/H2728TR 5" datasheet.pdf
IC INTRFACE ANALOG/DVI 160-MQFP datasheet.pdf
MODULE SDRAM DDR 512MB 200SODIMM datasheet.pdf
OPTOISO .5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 42POS DUAL 2MM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 60W SPOT ZHAGA TRIDONIC datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V 2A 8EMH datasheet.pdf
CONN ADPT 4P-4P F/M-F/M PNL MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 28POS THRUHL datasheet.pdf