Murata Electronics North America GRM2165C1H220JZ01J
GRM2165C1H220JZ01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM2165C1H220JZ01J
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
GRM2165C1H220JZ01J.pdf
Availability of GRM2165C1H220JZ01J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM2165C1H220JZ01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2165C1H220JZ01J
Internal Part NumberEIS-GRM2165C1H220JZ01J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2165C1H220JZ01J
Related LinksGRM2165C1, GRM2165C1H220JZ01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2165C1H220JZ01J Details Description
Related parts for GRM2165C1H220JZ01J
TERMINAL BLOCK 5MM 12POS PCB datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN FIBER FC TERMINATOR SMPLX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC QUAD DIFF LINE RCVR 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS SKT datasheet.pdf
ANT 900MHZ YAGI 10DBI RPTNC MALE datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CABLE 6COND 28AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
RES SMD 2.94M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V datasheet.pdf