Murata Electronics North America GRM2165C1H221JA01D
GRM2165C1H221JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2165C1H221JA01D
Brief Description
CAP CER 220PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
GRM2165C1H221JA01D.pdf
Availability of GRM2165C1H221JA01D
QUANTITY
GRM2165C1H221JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2165C1H221JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM2165C1H221JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2165C1H221JA01D
Related LinksGRM2165C1, GRM2165C1H221JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2165C1H221JA01D Details Description
Related parts for GRM2165C1H221JA01D
DIODE ZENER 3.9V 500MW SOD123 datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 7.02VWM 12.71VC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
AM2161SC3-1-1 GUIDE BUSHING datasheet.pdf
RES SMD 5K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 418 I/O 624CCGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf