Murata Electronics North America GRM2165C1H222JA01D
GRM2165C1H222JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2165C1H222JA01D
Brief Description
CAP CER 2200PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
GRM2165C1H222JA01D.pdf
Availability of GRM2165C1H222JA01D
QUANTITY
GRM2165C1H222JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2165C1H222JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM2165C1H222JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)