Murata Electronics North America GRM2165C1H300GZ01D
GRM2165C1H300GZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2165C1H300GZ01D
Brief Description
CAP CER 30PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
GRM2165C1H300GZ01D.pdf
Availability of GRM2165C1H300GZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM2165C1H300GZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2165C1H300GZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM2165C1H300GZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2165C1H300GZ01D
Related LinksGRM2165C1, GRM2165C1H300GZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2165C1H300GZ01D Details Description
Related parts for GRM2165C1H300GZ01D
PLUG TERM BLOCK 7.62MM 1POS datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DUAL VOUT 28TSSOP datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY INLET C8 PCB PNL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X24MM 12VDC datasheet.pdf