Murata Electronics North America GRM2165C1H4R0CD01D
GRM2165C1H4R0CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2165C1H4R0CD01D
Brief Description
CAP CER 4PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
GRM2165C1H4R0CD01D.pdf
Availability of GRM2165C1H4R0CD01D
QUANTITY
GRM2165C1H4R0CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2165C1H4R0CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM2165C1H4R0CD01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2165C1H4R0CD01D
Related LinksGRM2165C1, GRM2165C1H4R0CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2165C1H4R0CD01D Details Description
Related parts for GRM2165C1H4R0CD01D
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC SMB datasheet.pdf
DIODE MODULE 400V 880A Y4-M6 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS 45DEG 5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
RES 66.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf