Murata Electronics North America GRM2165C2A331JA01D
GRM2165C2A331JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2165C2A331JA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 330PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
GRM2165C2A331JA01D.pdf
Availability of GRM2165C2A331JA01D
QUANTITY
GRM2165C2A331JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2165C2A331JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM2165C2A331JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2165C2A331JA01D
Related LinksGRM2165C2, GRM2165C2A331JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2165C2A331JA01D Details Description
Related parts for GRM2165C2A331JA01D
IDC CABLE - MSR16K/MC16G/MPD16K datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 10% 1W J LEAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
H48-2 SHEET 150X150X3MM datasheet.pdf
CONN HEADER DL VERT GOLD 40POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
SPRING,COMPRESSION datasheet.pdf
LED ASSY 5MM VAR HEIGHT datasheet.pdf