Murata Electronics North America GRM2165C2A331JA01D
GRM2165C2A331JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2165C2A331JA01D
Brief Description
CAP CER 330PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
GRM2165C2A331JA01D.pdf
Availability of GRM2165C2A331JA01D
QUANTITY
GRM2165C2A331JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2165C2A331JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM2165C2A331JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2165C2A331JA01D
Related LinksGRM2165C2, GRM2165C2A331JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2165C2A331JA01D Details Description
Related parts for GRM2165C2A331JA01D
CAP FILM 1800PF 2% 50VDC 0805 datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER RS232 5V 16-DIP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 7POS 1.25MM R/A datasheet.pdf
TVS DIODE 64.1VWM 104VC DO214AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
MLTIOUTLTBX 4 5-20 DUP BLKBRKER datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 80MM datasheet.pdf