Murata Electronics North America GRM2165C2A431JA01D
GRM2165C2A431JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2165C2A431JA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 430PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
GRM2165C2A431JA01D.pdf
Availability of GRM2165C2A431JA01D
QUANTITY
GRM2165C2A431JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2165C2A431JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM2165C2A431JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance430pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2165C2A431JA01D
Related LinksGRM2165C2, GRM2165C2A431JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2165C2A431JA01D Details Description
Related parts for GRM2165C2A431JA01D
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
PLUG NON-NEMA LOCK 30A 125/250V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 100 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
IC PROSLIC FXS -135V 42QFN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12V 36.5MM PANEL datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS datasheet.pdf