Murata Electronics North America GRM2165C2A821JA01D
GRM2165C2A821JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2165C2A821JA01D
Brief Description
CAP CER 820PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
GRM2165C2A821JA01D.pdf
Availability of GRM2165C2A821JA01D
QUANTITY
GRM2165C2A821JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2165C2A821JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM2165C2A821JA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2165C2A821JA01D
Related LinksGRM2165C2, GRM2165C2A821JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2165C2A821JA01D Details Description
Related parts for GRM2165C2A821JA01D
IC COMBO CODEC/FILTER 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 1KV NP0 1808 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RING VERSAKRIMP (E-360-08) SPM datasheet.pdf
RES 11 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 1.2V 25A datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 5.7143 OHM 2W .05% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FC WRLSS ESSNTL KIT W/V3001 datasheet.pdf
CAP FILM 1.8NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
PLUG ASSY, 28 POS, KEY B, AMPSEA datasheet.pdf