Murata Electronics North America GRM2166T1H100JD01D
GRM2166T1H100JD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2166T1H100JD01D
Brief Description
CAP CER 10PF 50V T2H 0805
Datasheet Download
GRM2166T1H100JD01D.pdf
Availability of GRM2166T1H100JD01D
QUANTITY
GRM2166T1H100JD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2166T1H100JD01D
Internal Part NumberEIS-GRM2166T1H100JD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2166T1H100JD01D
Related LinksGRM2166T1, GRM2166T1H100JD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2166T1H100JD01D Details Description
Related parts for GRM2166T1H100JD01D
MOSFET 2N-CH 30V .1A SOT-353 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.75A 8MSOP datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV DARLINGTON 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 2.37K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 6A P600 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ST802RT1 datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
IC ISOLATION AMP 60KHZ 8SOIC datasheet.pdf