Murata Electronics North America GRM2167U1H153JA01D
GRM2167U1H153JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2167U1H153JA01D
Brief Description
CAP CER 0.015UF 50V U2J 0805
Datasheet Download
GRM2167U1H153JA01D.pdf
Availability of GRM2167U1H153JA01D
QUANTITY
GRM2167U1H153JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2167U1H153JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM2167U1H153JA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.015µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2167U1H153JA01D
Related LinksGRM2167U1, GRM2167U1H153JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2167U1H153JA01D Details Description
Related parts for GRM2167U1H153JA01D
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
DEV KIT BLUETOOTH CSR8670 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES 2.74 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
7+7 WAY EXT WALL MALE CRIMP datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 2W DO204AL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf