Murata Electronics North America GRM2167U1H820JZ01D
GRM2167U1H820JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2167U1H820JZ01D
Brief Description
CAP CER 82PF 50V U2J 0805
Datasheet Download
GRM2167U1H820JZ01D.pdf
Availability of GRM2167U1H820JZ01D
QUANTITY
GRM2167U1H820JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2167U1H820JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM2167U1H820JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2167U1H820JZ01D
Related LinksGRM2167U1, GRM2167U1H820JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2167U1H820JZ01D Details Description
Related parts for GRM2167U1H820JZ01D
SWITCH TACTILE SPST-NO 1VA 50V datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 10% 0805 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 1.5KV DARL 8DIP BJ datasheet.pdf
RES SMD 1.37 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
NTC0805 5% 220R datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 2.49M OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 30pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 50K 5% 0402 datasheet.pdf