Murata Electronics North America GRM2167U1H911JZ01D
GRM2167U1H911JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2167U1H911JZ01D
Brief Description
CAP CER 910PF 50V U2J 0805
Datasheet Download
GRM2167U1H911JZ01D.pdf
Availability of GRM2167U1H911JZ01D
QUANTITY
GRM2167U1H911JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2167U1H911JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM2167U1H911JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance910pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2167U1H911JZ01D
Related LinksGRM2167U1, GRM2167U1H911JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2167U1H911JZ01D Details Description
Related parts for GRM2167U1H911JZ01D
CAP ALUM 820UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
PCB UNCLAD 1/32" THICK FR4 4X6" datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 62A TO-262 datasheet.pdf
CONN RCPT SR 4 POS 1.0MM TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 3.5MM datasheet.pdf
HEX STANDOFF 4-40 BRASS 7/8" datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 15POS GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf