Murata Electronics North America GRM216B11H681KA01D
GRM216B11H681KA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM216B11H681KA01D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM216B11H681KA01D.pdf
Availability of GRM216B11H681KA01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM216B11H681KA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM216B11H681KA01D
Internal Part NumberEIS-GRM216B11H681KA01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM216B11H681KA01D today.
SeriesGRM216B11H
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM216B11H681KA01D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM216B11, GRM216B11H681KA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM216B11H681KA01D Details Description
Related parts for GRM216B11H681KA01D
IC ADC 12BIT PARALLEL LP 28-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1.5A 5DDPAK datasheet.pdf
LED 5MM VERT LOW CUR YLW PC MNT datasheet.pdf
RES SMD 2.37KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
SWITCH DIP 4POS EXT ACT 24V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 2.05UH T65 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf