Murata Electronics North America GRM2195C2A120JZ01J
GRM2195C2A120JZ01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM2195C2A120JZ01J
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM2195C2A120JZ01J.pdf
Availability of GRM2195C2A120JZ01J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM2195C2A120JZ01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2195C2A120JZ01J
Internal Part NumberEIS-GRM2195C2A120JZ01J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM2195C2A120JZ01J today.
SeriesGRM2195C2A
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case Type4K
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM2195C2A120JZ01J
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM2195C2, GRM2195C2A120JZ01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2195C2A120JZ01J Details Description
Related parts for GRM2195C2A120JZ01J
FAN AXIAL 120X25.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC REG LDO 24V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 61A 0.29 MOHM datasheet.pdf
FUSE FAST 4A 250V MIDGET datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 0.01% 0.15W 0603 datasheet.pdf
RES 1.65K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 133POS GOLD datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT datasheet.pdf
IC OPTICAL PROXIMITY 24QFN datasheet.pdf
CAP CER 150PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf