Murata Electronics North America GRM2195C2A330JZ01D
GRM2195C2A330JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2195C2A330JZ01D
Brief Description
CAP CER 33PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
GRM2195C2A330JZ01D.pdf
Availability of GRM2195C2A330JZ01D
QUANTITY
GRM2195C2A330JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2195C2A330JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM2195C2A330JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2195C2A330JZ01D
Related LinksGRM2195C2, GRM2195C2A330JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2195C2A330JZ01D Details Description
Related parts for GRM2195C2A330JZ01D
EVAL BOARD NE662M04 2.4GHZ datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 3.5% 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 237K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 63V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V JB 1206 datasheet.pdf