Murata Electronics North America GRM2195C2A3R7CD01D
GRM2195C2A3R7CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2195C2A3R7CD01D
Brief Description
CAP CER 3.7PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
GRM2195C2A3R7CD01D.pdf
Availability of GRM2195C2A3R7CD01D
QUANTITY
GRM2195C2A3R7CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2195C2A3R7CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM2195C2A3R7CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2195C2A3R7CD01D
Related LinksGRM2195C2, GRM2195C2A3R7CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2195C2A3R7CD01D Details Description
Related parts for GRM2195C2A3R7CD01D
CONN EDGECARD 20POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK CM 14SOIC datasheet.pdf
CAP MICA 2200PF 5% 1KV RADIAL datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 20pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
Crystal 64.0000MHz 30ppm 20pF 80 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
8302-100 TERMINATOR BASE & TRACK datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf
CAP FILM 2.4UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf
<1 з CMOS 1.8 V to 5.5 V, Dual SPST Switches IC datasheet.pdf