Murata Electronics North America GRM2195C2A5R1DD01D
GRM2195C2A5R1DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2195C2A5R1DD01D
Brief Description
CAP CER 5.1PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
GRM2195C2A5R1DD01D.pdf
Availability of GRM2195C2A5R1DD01D
QUANTITY
GRM2195C2A5R1DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2195C2A5R1DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM2195C2A5R1DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2195C2A5R1DD01D
Related LinksGRM2195C2, GRM2195C2A5R1DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2195C2A5R1DD01D Details Description
Related parts for GRM2195C2A5R1DD01D
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
HEX KEY L SHAPE 3/8" 8.8" datasheet.pdf