Murata Electronics North America GRM2196P2A3R5CD01D
GRM2196P2A3R5CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2196P2A3R5CD01D
Brief Description
CAP CER 3.5PF 100V P2H 0805
Datasheet Download
GRM2196P2A3R5CD01D.pdf
Availability of GRM2196P2A3R5CD01D
QUANTITY
GRM2196P2A3R5CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2196P2A3R5CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM2196P2A3R5CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientP2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2196P2A3R5CD01D
Related LinksGRM2196P2, GRM2196P2A3R5CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2196P2A3R5CD01D Details Description
Related parts for GRM2196P2A3R5CD01D
DIODE GEN PURP 400V 1A DO41 datasheet.pdf
CARD EDGE 80POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
IC REG LDO 4V 65MA SC82AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19.9VC PLAD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 0.013UF 50V NP0 0805 datasheet.pdf