Murata Electronics North America GRM2196P2A4R7CD01D
GRM2196P2A4R7CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2196P2A4R7CD01D
Brief Description
CAP CER 4.7PF 100V P2H 0805
Datasheet Download
GRM2196P2A4R7CD01D.pdf
Availability of GRM2196P2A4R7CD01D
QUANTITY
GRM2196P2A4R7CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2196P2A4R7CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM2196P2A4R7CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientP2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2196P2A4R7CD01D
Related LinksGRM2196P2, GRM2196P2A4R7CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2196P2A4R7CD01D Details Description
Related parts for GRM2196P2A4R7CD01D
CONN BNC PLUG STR 50 OHM PUSH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 250 OHM 0.01% 1/8W 1206 datasheet.pdf
POWER MOD IGBT4 3LVL INVERT SP6 datasheet.pdf
FIXED IND 500UH 93MA 11.6 OHM TH datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CONN CAP RCPT SIZE 10 datasheet.pdf
IC FPGA 267 I/O 325FCS datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf