Murata Electronics North America GRM2196R2A680JZ01D
GRM2196R2A680JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2196R2A680JZ01D
Brief Description
CAP CER 68PF 100V R2H 0805
Datasheet Download
GRM2196R2A680JZ01D.pdf
Availability of GRM2196R2A680JZ01D
QUANTITY
GRM2196R2A680JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2196R2A680JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM2196R2A680JZ01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2196R2A680JZ01D
Related LinksGRM2196R2, GRM2196R2A680JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2196R2A680JZ01D Details Description
Related parts for GRM2196R2A680JZ01D
IC MPU M683XX 33MHZ 241PGA datasheet.pdf
IC SYNC FIFO MEM 16KX9 32-PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 100MA 125V datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 133MHZ 24BGA datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
SAL10(U) datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf