Murata Electronics North America GRM2196R2A6R3DD01D
GRM2196R2A6R3DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2196R2A6R3DD01D
Brief Description
CAP CER 6.3PF 100V R2H 0805
Datasheet Download
GRM2196R2A6R3DD01D.pdf
Availability of GRM2196R2A6R3DD01D
QUANTITY
GRM2196R2A6R3DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2196R2A6R3DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM2196R2A6R3DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2196R2A6R3DD01D
Related LinksGRM2196R2, GRM2196R2A6R3DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2196R2A6R3DD01D Details Description
Related parts for GRM2196R2A6R3DD01D
RES SMD 680K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 25V SCREW datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE DRIVER HI/LOW SIDE 8SOIC datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SW IPS 1CH HIGH SIDE TO220-5 datasheet.pdf
SENSOR PRESS GAUGE 4" H2O 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 6K OHM 0.05% 1/20W 0505 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
PLATE INDEXING FOR 601129-1 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V THRU HOLE datasheet.pdf
Virtex-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf