Murata Electronics North America GRM2196R2A7R0DD01D
GRM2196R2A7R0DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2196R2A7R0DD01D
Brief Description
CAP CER 7PF 100V R2H 0805
Datasheet Download
GRM2196R2A7R0DD01D.pdf
Availability of GRM2196R2A7R0DD01D
QUANTITY
GRM2196R2A7R0DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2196R2A7R0DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM2196R2A7R0DD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2196R2A7R0DD01D
Related LinksGRM2196R2, GRM2196R2A7R0DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2196R2A7R0DD01D Details Description
Related parts for GRM2196R2A7R0DD01D
CONN HEADER .100 DUAL R/A 14POS datasheet.pdf
RES SMD 2.7M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf