Murata Electronics North America GRM2196S2A4R0CD01D
GRM2196S2A4R0CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2196S2A4R0CD01D
Brief Description
CAP CER 4PF 100V S2H 0805
Datasheet Download
GRM2196S2A4R0CD01D.pdf
Availability of GRM2196S2A4R0CD01D
QUANTITY
GRM2196S2A4R0CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2196S2A4R0CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM2196S2A4R0CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientS2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2196S2A4R0CD01D
Related LinksGRM2196S2, GRM2196S2A4R0CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2196S2A4R0CD01D Details Description
Related parts for GRM2196S2A4R0CD01D
TAPE SCOTCH POUCH 5" X 6" datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.5V 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 100PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
BEAD FERRITE 80 OHM 6A 4532 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
LAPPING FILM ALUM OXIDE 269XA datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf