Murata Electronics North America GRM2196T2A130JD01D
GRM2196T2A130JD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2196T2A130JD01D
Brief Description
CAP CER 13PF 100V T2H 0805
Datasheet Download
GRM2196T2A130JD01D.pdf
Availability of GRM2196T2A130JD01D
QUANTITY
GRM2196T2A130JD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2196T2A130JD01D
Internal Part NumberEIS-GRM2196T2A130JD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2196T2A130JD01D
Related LinksGRM2196T2, GRM2196T2A130JD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2196T2A130JD01D Details Description
Related parts for GRM2196T2A130JD01D
IC OPAMP GP 3KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
BOOT MOLDED POLY FLEX datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
RES 576 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IMPACT BP 2X10 OPEN SN datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf