Murata Electronics North America GRM2196T2A4R7CD01D
GRM2196T2A4R7CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2196T2A4R7CD01D
Brief Description
CAP CER 4.7PF 100V T2H 0805
Datasheet Download
GRM2196T2A4R7CD01D.pdf
Availability of GRM2196T2A4R7CD01D
QUANTITY
GRM2196T2A4R7CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2196T2A4R7CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM2196T2A4R7CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientT2H
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2196T2A4R7CD01D
Related LinksGRM2196T2, GRM2196T2A4R7CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2196T2A4R7CD01D Details Description
Related parts for GRM2196T2A4R7CD01D
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
RES SMD 0.12 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN TERM BLK FEED THRU 8-24AWG datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR NCP692 datasheet.pdf
FIXED IND 47MH 94MA 5.31 OHM TH datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 14POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 100POS datasheet.pdf
HEATSINK 60X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
COUNTER 5 CHAR 12V PANEL MOUNT datasheet.pdf
QUICKIE datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 10% 250VDC RDL datasheet.pdf