Murata Electronics North America GRM2197U1H223JA01D
GRM2197U1H223JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2197U1H223JA01D
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V U2J 0805
Datasheet Download
GRM2197U1H223JA01D.pdf
Availability of GRM2197U1H223JA01D
QUANTITY
GRM2197U1H223JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2197U1H223JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM2197U1H223JA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2197U1H223JA01D
Related LinksGRM2197U1, GRM2197U1H223JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2197U1H223JA01D Details Description
Related parts for GRM2197U1H223JA01D
CONN HEADER 7POS .100" R/A TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.7K OHM 8SIP datasheet.pdf
OSC MEMS 18.432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 14POS datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf