Murata Electronics North America GRM2197U2A391JZ01D
GRM2197U2A391JZ01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2197U2A391JZ01D
Brief Description
CAP CER 390PF 100V U2J 0805
Datasheet Download
GRM2197U2A391JZ01D.pdf
Availability of GRM2197U2A391JZ01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM2197U2A391JZ01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2197U2A391JZ01D
Internal Part NumberEIS-GRM2197U2A391JZ01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2197U2A391JZ01D
Related LinksGRM2197U2, GRM2197U2A391JZ01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2197U2A391JZ01D Details Description
Related parts for GRM2197U2A391JZ01D
TRANSFORMER 2.0MH 1CT:1CT PULSE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 DIP SLD datasheet.pdf
PUSHER datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
PAC-CTLX-RV12-V1 CBL ASSY datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
UNIV POWER CAP HSG 3P P/MOUNT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 480MA SOT89-3 datasheet.pdf