Murata Electronics North America GRM2197U2A6R5DD01D
GRM2197U2A6R5DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2197U2A6R5DD01D
Brief Description
CAP CER 6.5PF 100V U2J 0805
Datasheet Download
GRM2197U2A6R5DD01D.pdf
Availability of GRM2197U2A6R5DD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM2197U2A6R5DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2197U2A6R5DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM2197U2A6R5DD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.5pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2197U2A6R5DD01D
Related LinksGRM2197U2, GRM2197U2A6R5DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2197U2A6R5DD01D Details Description
Related parts for GRM2197U2A6R5DD01D
CAP TANT 220UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
CONV DC/DC 50W 25-75VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 0.100" T/H datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 51.1 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RES SMD 10.2KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
BEND RELIEF 5.7MM BLUE datasheet.pdf
SHELF datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 768KB FLASH datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 600V 26AWG BLK datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 5.1V SNT-4A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 37A TO247 datasheet.pdf