Murata Electronics North America GRM2197U2A8R4DD01D
GRM2197U2A8R4DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM2197U2A8R4DD01D
Brief Description
CAP CER 8.4PF 100V U2J 0805
Datasheet Download
GRM2197U2A8R4DD01D.pdf
Availability of GRM2197U2A8R4DD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM2197U2A8R4DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM2197U2A8R4DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM2197U2A8R4DD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.4pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM2197U2A8R4DD01D
Related LinksGRM2197U2, GRM2197U2A8R4DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM2197U2A8R4DD01D Details Description
Related parts for GRM2197U2A8R4DD01D
SWITCH FS PLUNGER SILVER .110"QC datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V AXIAL datasheet.pdf
DC POWER RELAY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf