Murata Electronics North America GRM219F51A105ZA01D
GRM219F51A105ZA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM219F51A105ZA01D
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Ceramic Capacitors 1UF 10V Y5V 0805
Datasheet Download
GRM219F51A105ZA01D.pdf
Availability of GRM219F51A105ZA01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM219F51A105ZA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM219F51A105ZA01D
Internal Part NumberEIS-GRM219F51A105ZA01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM219F51A105ZA01D today.
SeriesGRM219F51A
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM219F51A105ZA01D
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM219F51, GRM219F51A105ZA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM219F51A105ZA01D Details Description
Related parts for GRM219F51A105ZA01D
IC DAC 16-BIT V-OUT 14-SOIC datasheet.pdf
RES 18 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 82 OHM 8SIP datasheet.pdf
CAP ALUM 600UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
IC CTRLR HOT SWAP 2.5-18V 8VSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SIDE datasheet.pdf
CAP TANT 0.82UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf