Murata Electronics North America GRM219R61E106KA12J
GRM219R61E106KA12J picture photo
Mfg. Part Number
GRM219R61E106KA12J
Brief Description
CAP CER 10UF 25V X5R 0805
Datasheet Download
GRM219R61E106KA12J.pdf
Availability of GRM219R61E106KA12J
QUANTITY
GRM219R61E106KA12J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM219R61E106KA12J
Internal Part NumberEIS-GRM219R61E106KA12J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM219R61E106KA12J
Related LinksGRM219R61, GRM219R61E106KA12J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM219R61E106KA12J Details Description
Related parts for GRM219R61E106KA12J
CONN HEADER SH 4POS SIDE 1MM TIN datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
SSR GN IP20 75A/480VAC AC INPUT datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 660MA 730 MOHM datasheet.pdf
MULTI-PAIR 2COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
CBL 8POS M12 R/A PLUG-WIRE 1.5M datasheet.pdf
D-651-14XT RING BZD INSUL TAPE datasheet.pdf
RES 11 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf
SL SMT VT SHRD HDR 15 SAU 16CKT datasheet.pdf
Isolated, High-Density, Eighth-Brick 100W DC/DC Converters datasheet.pdf